• 26 maja, 6 dziewczynek i 6 chłopców z naszej szkoły wzięło udział w zawodach miejskich „Czwórbój LA”. Startowali w czterech konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60 m, biegu na 600 m, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal.

Najwięcej punktów dla szkoły, bo 182 zdobyła Aga Trzeciecka. Indywidualnie w rzucie piłeczką palantową triumfowała Monika Przybek, która rzutem na odległość 41 metrów zdobyła 2 miejsce w Krakowie.

Najlepszym wśród naszych chłopców był Tymon Ombach, który zdobył 192 punkty. Ogólnie dziewczęta zajęły 11 miejsce na 22 drużyny startujące, a chłopcy 14.

9 maja wzięliśmy udział w zawodach lekkoatletycznych „Szkolne Biegi Sztafetowe” zorganizowanych przez Straż Miejską Miasta Krakowa, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Zachód” oraz Radę Dzielnicy I Stare Miasto.

Biegi składały się z dwóch konkurencji: sztafeta 4x 100m oraz sztafeta 400m-300m-200m-100m. Nasza ekipa liczyła 16 osób: reprezentację szkoły, Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana oraz dwie drużyny startujące PK / poza konkursem /.Każda składała się z 4 osób / dwóch dziewczynek i dwóch chłopców /. Wszyscy zawodnicy byli bardzo ambitni i chcieli wygrać konkurencje, w których startowali, każdy chciał pokazać najlepszą formę. I choć nie wszystkim udało się stanąć na podium, to każdy biorący udział w zawodach uczeń zasługuje na słowa uznania.

Reprezentacja SP7 w składzie: Aga Trzeciecka, Róża Kwiecińska, Adek Lewiński i Josh Ernstzen zajęła 3 miejsce w „Szkolnych Biegach Sztafetowych”

Mecze siatkówki dziewcząt i chłopców już za nami. Dziewczynkom nie udało się odnieść sukcesu, ale za to chłopcy…

Pozwalam sobie zacytować organizatorów turnieju:

(…) Mecze półfinałowe chłopców dowiodły, że w sporcie nie ma 100-procentowych faworytów i jeden z nich zakończył się sporą sensacją. Bo jak inaczej nazwać porażkę stałych finalistów, SP 87 z drużyną SP 7 ? Reprezentanci tej szkoły, nie dysponując znakomitymi warunkami fizycznym, ograli swoich rywali sprytem, doskonałą obroną, walką o każdy punkt, dzięki czemu odnieśli zasłużony sukces. W finale nie dali rady chłopcom z SP 155, lecz srebrny medal w rozgrywkach jest na pewno dużym osiągnięciem. Warto też wyróżnić kapitana SP 7, Tymona Ombacha, który zasłużył na indywidualne wyróżnienie i gdyby takie przyznawano, to wg. opinii większości nauczycieli zdobyłby tytuł MVP turnieju. (…)

Nic dodać, nic ująć.

W lutym dziewczynki i chłopcy z klas starszych reprezentowały naszą szkołę na zawodach mini koszykówki. Dziewczynki grały trzy mecze i z każdą kwartą szło im coraz lepiej. I choć, niestety, nie udało się wygrać, to Ich postawę podczas meczów można skomentować jednym słowem WALECZNE.

Chłopcy z kolei trafili na grupę, w której umiejętności zawodników były bardzo wyrównane. O zwycięstwie rywali przesądził ich „koszykarski wzrost”. Niemniej jednak gra była bardzo emocjonująca, nasi grali bardzo ambitnie. Cóż, taki jest sport, trzeba się „pozbierać” po porażce i „robić dalej swoje”.