• W poniedziałek 16 maja po raz ostatni w tym roku szkolnym reprezentacja "Siódemki" zmagała się w zawodach sportowych Sztafetowe Biegi Przełajowe.

Wspaniała postawa naszych reprezentantów i drzemiący w nich duch sportowy spowodowały, że wyjazd do Com Com Zone nie był czasem straconym.

29 maja wzięliśmy udział w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży Szkół Podstawowych w zawodach "Czwórbój LA". W skład czwórboju wchodziły konkurencje: bieg 60 m, bieg 600 m dziewczęta i 1000 m chłopcy, skok w dal i rzut piłeczką palantową. W klasyfikacji drużynowej chłopcy zajęli 8 miejsce na 25 drużyn, dziewczęta 12 na 27 drużyn. Indywidualnie najlepiej wypadła Konstancja Sobieraj zajmując w klasyfikacji ogólnej 6 miejsce: zdobyła II miejsce w biegu na 600 m oraz I miejsce w skoku w dal i z wynikiem 4.63 m wpisała się do szkolnej tabeli rekordów. III miejsce w rzucie piłeczką palantową, z wynikiem 54 m, zajął Kuba Tarnowski.

Pod koniec kwietnia reprezentacja chłopców naszej szkoły wzięła udział w III Turnieju Orła Białego, który zorganizowało Centrum Młodzieży oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Turniej miał upamiętnić nadchodzącą, ważną dla Polski uroczystość - Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zawody piłki nożnej odbyły się na boiskach SMS mieszczącej się na ulicy Szablowskiego. Do turnieju przystąpiło 21 drużyn. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła 4 miejsce. Brawo chłopcy!

W marcu wzięliśmy udział w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży-Igrzyska Młodzieży Szkolnej w zawodach koszykówki dziewcząt i chłopców. Reprezentacja chłopców na zdjęciu.

W marcu wzięliśmy też udział w Turnieju Tenisa stołowego zorganizowanego przez Straż Miejską i Szkołę Podstawową nr 10. W zawodach tych uczestniczyli uczniowie szkół z Dzielnicy I. Nasza szkołę reprezentowali Iwona Kowalska i Karolina Czerwieniec z klasy V a oraz chłopcy Michał Dudziak i Kacper Rerak z klasy VI a. Michał Dudziak zdobył w kategorii chłopców III miejsce w turnieju.

.

Reprezentacja szkoły zajęła II miejsce w Turnieju Mixta Piłki Siatkowej o Mistrzostwo Dzielnicy Śródmieście. Nowością zawodów, jak sama nazwa wskazuje, było to, że w skład drużyny wchodziło ośmiu chłopców i obowiązkowo dwie dziewczynki. Wszyscy grający byli z klasy VI a.

3 grudnia wzięliśmy udział w Otwartych Mistrzostwach Śródmieścia Krakowa w Pływaniu 2013”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Tymek Ombach z klasy III b, Wiktor Lewiński i Kuba Pyclik z klasy V b, Koni Sobieraj, Jasiu Rygiel i Kuba Kołodziej z klasy VI a. „Wypływali” dla szkoły V miejsce, a dla siebie nagrody. W pływaniu indywidualnym stylem dowolnym Kuba Pyclik zdobył IV miejsce, Kuba Kołodziej V, a Tymek Ombach najmłodszy z pływających zawodników VIII miejsce (na 19 startujących zawodników ). Wszystkim gratulujemy!

Reprezentacja dziewcząt zdobyła VI miejsce w Krakowskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, tym samym szkoła została zakwalifikowana do Ligi Piłki Ręcznej. W roku szkolnym 2013/2014 kolejna drużyna dziewcząt weźmie udział w zawodach piłki ręcznej z pominięciem eliminacji. Reprezentacja chłopców zdobyła IX miejsce i choć znalezienie się w gronie 10 najlepszych szkół w Krakowie to wielki sukces, nie wystarczył jednak na grze w Lidze.

13 czerwca rozegrały się wyczekiwane i dwa razy, ze względu na pogodę, przekładane zawody lekkoatletyczne, na szczeblu Dzielnicy Śródmieście.

kamuflaż

Reprezentacja szkoły wybiegała: I miejsce w Sztafecie 4 x 100m dziewcząt, II miejsce w Sztafecie 4 x 100m chłopców, I miejsce w Sztafecie Olimpijskiej dziewcząt i I miejsce w Sztafecie Olimpijskiej chłopców. Zwycięstwa te dały szkole I miejsce w klasyfikacji ogólnej w Biegach Sztafetowych dziewcząt i chłopców.

18 marca reprezentacja szkoły w składzie Magda i Kasia Sułowskie, Piotr Kruk i Szymek Superson, wzięła udział w VII Turnieju Tenisa Stołowego dla Szkół Podstawowych z Dzielnicy Śródmieście. III miejsce w grze indywidualnej dziewcząt zdobyła Magda Sułowska, Kasia zajęła miejsce V. W grze pojedynczej chłopców Piotrek Kruk zdobył V miejsce, a Szymek Superson IX. W kategorii Szkoła nasi sportowcy wywalczyli III miejsce w dzielnicy Śródmieście i przywieźli Pani Dyrektor zdobyty Puchar.

Udział w Mistrzostwach Krakowa w Narciarstwie Alpejskim dziewcząt i chłopców: chłopcy zajęli drużynowo IV miejsce w Krakowie

Indywidualnie Kuba Pyclik zajął II miejsce w Krakowie w narciarstwie alpejskim zakwalifikował się na zawody wojewódzkie

Udział w Mistrzostwach Krakowa w mini siatkówce chłopców

Udział w Mistrzostwach Krakowa w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców: Magda Sułowska zajęła w tych zawodach a Kasia Sułowska VII

Udział w Mistrzostwach Krakowa w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców: Magda i Kasia Sułowskie zajęły V miejsce w Krakowie

28 stycznia 2013 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Finałowych Zawodach Koszykówki Chłopców. Nasi chłopcy zajęli VIII miejsce w Krakowie.

Kasia Sułowska wywalczyła III miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Rejonu Kraków – Śródmieście, w grze pojedynczej.

28 listopada po dwudniowych zmaganiach reprezentacja szkoły w składzie: Karol Zabiegaj, Karol Biale, Piotr Kruk, Igor Kubera, Szymon Wojtulewicz, Jakub Kołodziej, Szymon Superson zdobyła I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej chłopców Szkół Podstawowych Dzielnicy I Stare Miasto o Puchar Przewodniczącego Rady i Zarządu Dzielnicy I Stare Miasto. Gratulujemy!

13 listopada wzięliśmy udział w zawodach pływackich o „Mistrzostwo Śródmieścia 2012”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IV b: Natalka Nowak, Kuba Pyclik, Michał Dziedzic, Wiktor lewiński i Kuba Iskra. „Wypływali” dla szkoły V miejsce, a dla siebie nagrody.

< /a>

5 października 2012 roku Konstancja Sobieraj uczennica piątej klasy naszej szkoły, brała udział w Jesiennych Indywidualnych Biegach Przełajowych w Nowym Targu.

Były to zawody na szczeblu wojewódzkim. Konstancja zdobyła podczas nich IV miejsce. Gratulujemy Jej wielkiego sukcesu i wierzymy, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i w przyszłym roku będziemy świętować miejsce na podium.

Reprezentacja szkoły dziewcząt i chłopców wzięła udział w pierwszych, w tym roku szkolnym zawodach sportowych. Były to Jesienne Indywidualne Biegi Przełajowe.

Najlepszą zawodniczką okazała się Konstancja Sobieraj, która wybiegała 2 miejsce. Tak naprawdę, Konstancja powinna być sklasyfikowana na miejscu pierwszym gdyż cały dystans prowadziła, a dopiero przed metą pomyliła się i zamiast do leja kończącego bieg skręciła w inną stronę. Szkoła zajęła w tych zawodach 9 miejsce (na 43 startujące szkoły).