• 31 maja, 6 dziewczynek i 6 chłopców z naszej szkoły wzięło udział w zawodach miejskich „Czwórbój LA”. Startowali w czterech konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60 m, biegu na 600 m, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal.

Najlepszy wynik wśród dziewcząt naszej reprezentacji w rzucie piłeczką palantową osiągnęła Monika Przybek, która rzucając 36 m, uplasowała się jednocześnie na 8 miejscu wśród innych startujących dziewcząt, których było ich 145. Najlepszy wśród naszych chłopców był Łukasz Zając, który przebiegł 1000 m w 3 m 38s. Zajął 15 miejsce na 133 startujących chłopców.

Gratulujemy Monice i Łukaszowi oraz pozostałym uczestnikom, którzy ukończyli każdą z konkurencji.

Reprezentacje dziewcząt i chłopców wzięły udział w zawodach mini siatkówki w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży.

Niestety nasi przeciwnicy byli lepsi i choć zajęliśmy drugie miejsca w swoich grupach, nie awansowaliśmy do dalszych rozgrywek. Za gwiazdę szkolnej siatkówki został uznany Tymon Ombach – świetny w obronie i w ataku.

Reprezentacja szkoły w składzie: Gosia Królik, Ola Wałkowicz, Jarek Ibek i Janek Stawski wzięli udział w dzielnicowym Turnieju Tenisa Stołowego, pod patronatem Straży Miejskiej. Turniej odbył się w SP nr 10, a najlepszym naszym przedstawicielem został Janek Stawski zajmując IV miejsce.

Po raz kolejny wzięliśmy udział w Otwartych Mistrzostwach Śródmieścia Krakowa w Pływaniu 2015”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Agnieszka Trzeciecka z klasy V a, Ewa Genew z klasy V b, Olga Pindel z klasy V a, Tymek Ombach z klasy V b i Leon Ombach z klasy III a.

„Wypływali” dla szkoły VI miejsce, a dla siebie nagrody. Wszystkim gratulujemy:).

30 listopada dziewczynki z klas szóstych i piątych reprezentowały nasza szkołę na zawodach mini koszykówki. Szkoda, że grały tylko jeden mecz i na dodatek przegrały,bo w ostatniej, czwartej kwarcie szło im coraz lepiej. Drugi z przewidywanych meczów nie odbył się, bo zawodniczki, z którymi miały zagrać nasze reprezentantki, nie stawiły się na hali w COM COM ZONE. Powrotowi do szkoły towarzyszył smutek z powodu przegranego meczu i niedosyt z powodu wygranej walkowerem.

Za to, wszystkie przewidziane mecze chłopięcej reprezentacji, odbyły się 7 grudnia i to na małej hali w Tauron Arena. Chłopcy trafili na grupę, w której umiejętności zawodników były bardzo wyrównane. Jeden mecz wygraliśmy, w dwóch kolejnych przez długi czas prowadziliśmy. Niestety na kilkanaście sekund przed końcem każdegorcie szło im coraz lepiej. Drugi z przewidywanych meczów nie odbył się, bo zawodniczki, z którymi miały zagrać nasze reprezentantki, nie stawiły się na hali z nich, nasi przeciwnicy zdobyli po jednym punkcie z rzutu osobistego. Gra była bardzo emocjonująca, chłopcy grali bardzo ambitnie, zabrakło nam tylko szczęścia. Cóż, taki jest sport, trzeba się „pozbierać” po porażce i ćwiczyć wytrwale przez kolejny rok, po to, aby się zrewanżować. Dziękujemy Karolowi Świeradowi, że wspomógł drużynę swoim uczestnictwem, bo gdyby nie Jego obecność nie moglibyśmy zagrać żadnego meczu.

29 września 2015, jak co roku, reprezentacja dziewcząt i chłopców wzięła udział w zawodach w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w „Indywidualnych Biegach Przełajowych”. Podczas tych zawodów, po raz pierwszy, konkurencje biegowe nie zostały podzielone na klasy, tylko na roczniki.

Pogoda nie dopisała, miało być ciepło i słonecznie, a było akurat odwrotnie. Nie zawiodła tylko organizacja zawodów, jak zwykle, pozostawiała dużo do życzenia. Mimo tych niesprzyjających warunków zawodnicy „dali z siebie wszystko”.