• Spotkanie autorskie z panią Barbarą Kosmowską

... młodzieży, niż dla dorosłych, choć jest to jej zdaniem większe wyzwanie. Wiele z jej książek zostało przez krytyków wyróżnionych i zdobyło prestiżowe nagrody w ogólnopolskich konkursach.Przez cały czas spotkania mogliśmy zadawać pytania, na które pani Barbara Kosmowska udzielała bardzo wyczerpujących odpowiedzi. Autorka zdradziła nam, między innymi, że w dzieciństwie jej ulubionymi książkami były „Dzieci z Bullerbyn” i „Ania z Zielonego Wzgórza”, a poza czytaniem książek, które to zajęcie uwielbia, lubi również chodzić do teatru, relaksować się, zbierając grzyby, a nawet po prostu leniuchować.

Zadawaliśmy mnóstwo pytań i zapewne padłoby jeszcze niejedno, ale czas szybko minął. Na zakończenie ustawiła się oczywiście kolejka po autografy, otrzymaliśmy też dedykację do książki z naszej szkolnej biblioteki i zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

W tej imprezie literackiej mieli przyjemność wziąć udział uczniowie klasy VIa i VIIb. Dziękujemy autorce za przybycie do Krakowa, życzymy dalszych sukcesów i czekamy na kolejne, ciekawe książki.

•

Z okazji 110 rocznicy urodzin Astrid Lindgren czytaliśmy jej książki i rysowaliśmy do nich okładki. Wzięliśmy także udział w konkursie pięknego czytania.

LAUREACI KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS II i III

• I miejsce Krzysztof Łomnicki