• #przerwanaczytanie

PRZERWA NA CZYTANIE - BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE!

W październiku już po raz ósmy w wielu szkołach w Polsce oraz w szkołach polonijnych na całym świecie trwa akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.

W tym roku zgłosiło się ich ponad 2400, także nasza Siódemka.
        Zanim przystąpiliśmy do bicia rekordu, zorganizowaliśmy małą kampanię informacyjną. Cała społeczność szkolna otrzymała poprzez dziennik elektroniczny zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu. Szkolne Radio 7 nadało rapowaną audycję „Przerwa na czytanie” zachęcającą do czytania. Rozwieszone w szkole plakaty promowały tegoroczną akcję. 10 października przynieśliśmy do szkoły swoje ulubione książki i czytaliśmy je na przerwach. Uczniom klas pierwszych czytały starsze koleżanki. Czytano w klasach, w świetlicy, w bibliotece, a także w gabinecie Pana Dyrektora. Idealnym miejscem okazały się pufy, rozmieszczone na szkolnych korytarzach, w których można było zatopić się w lekturze.
        Akcja PRZERWA NA CZYTANIE pokazuje, że czytać można w każdej sytuacji. Nie róbmy sobie przerwy w czytaniu, czytajmy nadal w każdym miejscu i o każdej porze.