• brak danych
      •        Informacje dla pierwszaków

To co będzie Ci potrzebne:

• pudełko (najlepiej wielkości bloku A4) do przechowywania: bloku rysunkowego, technicznego, papieru kolorowego, kleju, nożyczek, plasteliny, farbek, pędzelków rożnej wielkości, naczynia na wodę, kredek woskowych, pasteli olejnych (tłustych).
        • teczka papierowa lub plastikowa na przechowywanie prac plastycznych
        • strój gimnastyczny: koszulka, spodenki w dowolnym kolorze
        • obuwie na zmianę - pamiętaj, aby nie miały śliskiej podeszwy, worek na obuwie
        • piórnik, a w nim: pióro /nie kulkowe/, 2 ołówki, kredki ołówkowe, linijka, gumka, temperówka, klej
        • patyczki: 100 sztuk
        • zeszyt 16 – kartkowy w 3 linie, zeszyt 16 – kartkowy w kratkę,
        • pierwszy dzienniczek ucznia dzieci dostają od Rady Rodziców, powinien zawierać następujące informacje: imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy do Rodziców.
    • UCZEŃ PIERWSZEJ KLASY TO NOWE DOŚWIADCZENIE DLA CAŁEJ RODZINY

Pójście dziecka do szkoły to początek dorosłego życia. Dziecko wchodzi w nowa sytuację, która nie zawsze jest dla niego prosta i łatwa. Tak naprawdę dziecko w pierwszych dniach i tygodniach uczy się dopiero szkoły i oswaja z nią. To, co nam dorosłym wydaje się proste i oczywiste dla dziecka siedmioletniego często jest poważnym problemem do rozwiązania. Dlatego tak ważnym jest duże zainteresowanie i pomoc rodziców w szkolnym debiucie pierwszoklasisty.

Pierwszaki otoczone opieką rodziców znacznie lepiej funkcjonują w szkole jak również radzą sobie ze szkolnym startem co w przyszłości gwarantuje odniesienie sukcesu.

POWODZENIA!!