• Samorząd Uczniowski SP 7

Samorząd Uczniowski pod kierownictwem i opieką wybranej w wyborach demokratycznych, nauczycielki wychowania fizycznego działa bardzo prężnie.Pani Beata Stech pełniąca funkcję opiekuna (nieustająco od roku 1999), postawiła sobie za cele pracy z dziećmi:

• ich aktywizację do samorządności,
        • kształtowanie umiejętności podejmowania własnych inicjatyw,
        • rozwijanie samodzielności i umiejętności pracy w grupie,
        • organizowanie imprez dla społeczności szkolnej i pracowników szkoły oraz wychowanie do życia w społeczeństwie.

Na początku każdego roku szkolnego odbywa się zebranie nowo ukonstytuowanego samorządu, w skład którego wchodzą: przewodnicząca, zastępca przewodniczącej, sekretarz, skarbnik oraz przewodniczący sekcji plastycznej, sportowo-imprezowej oraz porządkowej.

Oto Samorząd Uczniowski na nowy rok szkolny 2023/2024

• Nasz Samorząd Uczniowski-rok szkolny 2022/2023

• #SU-w-ak

Przystąpiliśmy do programu #SU-w-ak czyli Samorząd Uczniowski w akcji. W dniu 26 października wszyscy członkowie samorządu wzięli udział w szkoleniu online, które dotyczyło realizacji projektu dotacyjnego. Zaczynamy zabierać się do pracy ! :)

• Krakowski Dzień Samorządu Uczniowskiego

•      W dniu 19 października 2021 roku wzięliśmy udział w Krakowskim Dniu SU szkół podstawowych. Szkołę reprezentowali: przewodniczący szkolnego samorządu Daniel Piątkowski, jego zastępczyni Malwina Strączek i członkini Róża Chmiel oraz opiekun samorządu. Spotkanie miało charakter szkoleniowy  i dotyczyło #SU-w-ak czyli Samorządu Uczniowskiego w akcji. Po szkoleniu wszyscy uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni do gry terenowej w Parku Jordana. Zadaniem każdej grupy było zdobycie 100 pkt., a tym samym nagrody w postaci Burgera. Punkty zdobywało się w różnoraki sposób: wykonując ćwiczenia ruchowe np. strzelanie z łuku do tarczy, przejście po linie, poruszanie się w dmuchanej kuli; odnajdywanie kodów QR i rozwiązanie znajdujących się w nich zagadek; wykonanie prac artystycznych tj. ułożenie wiersza reklamującego szkołę, namalowanie na folii czegoś, co kojarzy nam się z samorządem, czy wreszcie zrobienie sobie selfie z Panem Wojtkiem. Oczywiście udało nam się zdobyć ponad sto punktów, a następnie zjeść pysznego burgera.

Teraz czeka nas zapisanie się do projektu #SU-w-ak i uczestniczenie w kolejnym szkoleniu pomocnym przy pisaniu projektów szkolnych.

• Wasze wybory

• We wrześniu 2021 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022.
        Oto zwycięzcy i ich funkcje, które będą piastować od września 2021 roku:

Skład Nowego samorządu:
        Przewodniczący - Daniel Piątkowski
        Zastępca Przewodniczącego - Malwina Strączek
        Członkowie samorządu - Róża Chmiel, Zuzia Pawłusiak, Zuzia Stępień oraz wszystkie osoby biorące udział w wyborach: Wiktoria Batko,Jadwiga Jędras, Amelia Madeja, Hanna Pawłusiak, Martyna Peszt i Emilia Bober.

• Wasze wybory

We wrześniu 2020 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021.
        Oto zwycięzcy i ich funkcje, które będą piastować od września 2020 roku:

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego: Daniel Piątkowski

Zastępca : Malwina Strączek

Członkowie: Róża Chmiel, Nikola Łukasik-Adamska, Julka Małysz, Natalia Szczepańska, Zuzia Pawłusiak i Zuzia Stępień.

Już wkrótce przekonacie się, czy były to trafne wybory i czy nowy Samorząd spełnia Wasze oczekiwania.