KONCERT KOLĘD I ZIMOWYCH PIOSENEK
20 stycznia 2020 roku odbył się KONCERT KOLĘD I ZIMOWYCH PIOSENEK zorganizowany przez świetlicę szkolną. Młodzi artyści występowali na scenie przed zgromadzoną widownią składającą się z uczniów z klas I-III. Były solowe występy, duety, śpiew i gra na instrumentach.
Wyniki Konkursu:
1 miejsce EMILIA BOBER
2 miejsce: MARTYNA PESZT, KRZYSZTOF ŁOMNICKI, JERZY ŁOMNICKI, KRZYSZTOF BRODOWICZ
3 miejsce: MIRA PESZT, MAŁGORZATA KURDZIEL, ANTONINA BROŻEK
Wyróżnienie: LENA KONIAS, HANNA KLUCZEWSKA, MILENA KLĘCZAR, EDYTA JĘDRZEJCZYK, KINGA JĘDRZEJCZYK, MAJA PIWOWARSKA
Nagrody ufundowała Rada Rodziców. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !
Zapraszamy za rok !
ŚWIĄTECZNE ANIOŁY 2019/2020
CZARODZIEJSKIE DŁONIE - GRUDZIEŃ 2020
11 listopada Narodowe Święto Niepodległości
"Czarodziejskie dłonie" włączyły się do obchodów
101 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.
Jesienne prace
Rok szkolny 2019/2020
„CUDA I DZIWY” CYKL KONKURSÓW PLASTYCZNYCH
Z OKAZJI 125. ROCZNICY URODZIN JULIANA TUWIMA
Organizatorem konkursu jest Centrum Kultury Podgórza w Krakowie.
Temat prac konkursowych: inspiracja wierszem Juliana Tuwima. Na każdy miesiąc przypada inna technika wykonania prac oraz inny wiersz Juliana Tuwima.
Nasze prace
"Czarodziejskie dłonie"
Świąteczne dekoracje
Szkolny ogródek wiosną
A u nas już wiosna !
Świąteczny kiermasz
Wszystkie przedmioty zostały wykonane przez dzieci w ramach "Czarodziejskich dłoni".
"Czarodziejskie dłonie"
Pod kierunkiem Pani Elżbiety Kaczmarczyk powstają niezwykłe prace dzieci.
"Boże Narodzenie w świetlicy"
W czasie zajęć w świetlicy dzieci wykonały ozdoby świąteczne do dekoracji sali.
Wiosna, wiosna… ach to Ty!
Nadszedł wiosenno – świąteczny czas.W naszej świetlicy z rozmachem zabraliśmy się do pracy. Z czarodziejskimi dłońmi przyleciały wielobarwne ptaki, zaklekotały bociany i zakwitły piękne kwiaty.
Zagościła u nas Wiosna! O świętach przypomniały nam kolorowe pisanki, baranki z patyczków kosmetycznych, kubeczkowe zajączki i kurczaczki.
Ceramiczny świat
Kolejny raz stworzyliśmy ceramiczne dzieła. Praca w glinie sprawia nam wiele radości. Z niecierpliwością czekamy na wypalone prace , aby pokazać je koleżankom, kolegom i rodzicom.
Zimowa Olimpiada
27 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla obecnych, ale przede wszystkim dla przyszłych uczniów „Siódemki”. W świetlicy odbyły się zimowe zawody, które przyciągnęły wielu uczestników. Konkurencje wymagały sprawności, dokładności i odwagi.
Zawodnicy podejmowali walkę w: przenoszeniu płatków śniegu za pomocą rurki do napojów, wejściu i zejściu na nartach ze stoku, slalomie narciarskim, rzucie śnieżką do celu oraz grze w hokeja.
Na zakończenie zawodów mistrzowie zostali uhonorowani olimpijskimi medalami.
Kochanej Babci, Kochanemu Dziadziusiowi
Nie zapomnieliśmy oczywiście o wspaniałych Babciach i Dziadziusiach.
Prezenty wykonane własnoręcznie z wielkim entuzjazmem i radością, świadczą o prawdziwej wdzięczności i miłości wnuków do Babć i Dziadków.
Mikołajowo- świąteczny czas.
W grudniowy czas wyruszyliśmy w poszukiwanie Św. Mikołaja. Spotkaliśmy go w Holandii, Danii, USA, Rosji oraz poznaliśmy go jako biskupa Miry. Każdemu Mikołajowi Wykonaliśmy piękny portret w różnych technikach plastycznych.
Kiedy odjechali w świetlicy nadszedł czas przygotowań do świąt. Magiczne dłonie wyczarowały piękne, świąteczne ozdoby.
Szczególne cudeńka powstały, z białych opłatków. Te ozdoby za pomocą, których przyozdabiano kiedyś podłaźniczki i choinki tzw. światy zostały wyczarowane z pomocą pani Eli.
Podróże do Chin.
W listopadzie poznaliśmy daleki, ale bardzo ciekawy kraj - Chiny. Z zainteresowaniem słuchaliśmy informacji o historii, wynalazkach i zwyczajach panujących w tym kraju. Wykonaliśmy papierowego, chińskiego smoka - symbol mocy przynoszącej szczęście.
Podjęliśmy próby pisania znaków chińskich. Śpiewaliśmy po chińsku piosenkę „Panie Janie”! Najtrudniejszą czynnością okazała się jednak nauka jedzenia ryżu: pałeczkami!! Na zakończenie podróży do Chin wzięliśmy udział w konkursie wiedzy o tym kraju. Zdobyliśmy wiele ciekawych nagród.
11 listopada.
Jak co roku pamiętamy o ważnym Święcie Narodowym - Odzyskaniu Niepodległości przez Polaków. Zapoznaliśmy się z historią tego święta oraz jego symbolami. Wykonaliśmy mapę Polski z zaznaczeniem na niej ciekawych miejsc, a duże serce wypełniliśmy wykonanym przez każde dziecko godłem Polski.Interesującym, ale jednocześnie wymagającym okazał się konkurs na portret Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Ceramiczny Świat
Podczas zajęć świetlicowych próbujemy pracować jak artyści. Tworzymy różne dzieła z gliny. Musimy jednak poczekać, aż prace z gliny wyschną, potem malujemy szkliwem i …. do pieca – wypalanie! A oto efekty naszej twórczości.
Pasowanie na Świetliczaka
W świetlicowym gronie przywitaliśmy nowych uczniów. Było bardzo tajemniczo i magicznie. Do świetlicy przybył czarodziej Alkadias.
Niesamowite sztuczki i czary zaciekawiły całą widownię. Na zakończenie przedstawienia czarodziej wyczarował białego królika, a dotknięciem magicznej różdżki pasował uczniów na Świetliczaków. Każde dziecko otrzymało też specjalny dyplom.
Dla Babuni, dla Dziadziusia.
Ponieważ dzieci bardzo kochają swoje najdroższe Babcie i wspaniałych Dziadków, z okazji ich święta podczas zajęć świetlicowych oraz koła plastycznego „Czarodziejskie Dłonie” z wielką starannością wykonały dla nich szereg pięknych podarunków.
Sprawne paluszki z wielką miłością wyklejały „kwiatowe” kartki okolicznościowe, lepiły Aniołki i przepiękne serduszka z masy solnej, składały „płotki szczęścia” oraz wykonały ozdobne szklane pojemniki, które estetyką i starannością dorównywały prawdziwym dziełom sztuki.
Świetlicowy Konkurs na „Najpiękniej Zaśpiewaną Kolędę”
19 grudnia 2014, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w świetlicy odbył się konkurs na „Najpiękniej Zaśpiewaną Kolędę”.
We wspaniałej atmosferze radości, przy pięknie przystrojonej choince wysłuchaliśmy kolęd i pastorałek w wykonaniu naszych uczniów. Wszyscy wspaniale się przygotowali i dzięki ich zaangażowaniu konkurs zamienił się we wspaniały koncert.
Na zakończenie rozśpiewali się już wszyscy, łącznie z widownią i wspólnie kolędowaliśmy wkładając w śpiew całe serca. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Wizyta Św. Mikołaja.
Ponieważ przez cały rok staraliśmy się być bardzo grzeczni, uczynni i serdeczni dla siebie nawzajem, a wszelkie błędy jakie nam się przydarzyły szybciutko naprawialiśmy – Święty Mikołaj odwiedził naszą świetlicę i hojnie obdarował nas mnóstwem wspaniałych zabawek. Dziękujemy Mikołaju, obiecujemy, że w nadchodzącym roku będziemy jeszcze grzeczniejsi! ?
Andrzejki.
W listopadowe, piątkowe, andrzejkowe popołudnie przenieśliśmy się w świat wróżb i zabawy. Wszyscy bez wyjątku – od najmłodszych do najstarszych, z zapartym tchem przebijali szpilką serca kryjące imiona przyszłych sympatii, brali udział we wróżbie z butami oraz w wielu innych zabawach, w których poznawali rąbek tajemnicy przyszłości? Popołudnie pełne wrażeń umiliła nam także zabawa przy muzyce.
11 listopada – Święto Niepodległości
Jak co roku, kilka dni poprzedzających Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości przypadające 11 listopada, spędziliśmy na uważnym przygotowaniu się do tej ważnej uroczystości. Przypominaliśmy sobie historię symboli narodowych: godła, flagi oraz hymnu. Rozmawialiśmy także o innych symbolach charakteryzujących naszą Polskość: tradycjach i strojach ludowych oraz legendach. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, a dzieci z klasy I b wykonały przepiękne kotyliony.
Pasowanie na Rycerza Herbu Świetlicy
10 października 2014 roku nasi koledzy i koleżanki z klasy „0” zostali uroczyście przyjęci do świetlicowego grona. Jednak zanim to się stało, musieli stawić czoła rozmaitym próbom i zadaniom, jak prawdziwi rycerze. Jeździli na „konikach” i pojedynkowali się na kopie na zwodzonym moście, pokonali także groźnego smoka. Zwycięsko przeszli próbę „kwaśnej miny” i wykazali się niezwykłą zręcznością oddzielając bardzo sprawnie groch i fasolę. Zaprezentowali również prawdziwie dworskie obyczaje tańcząc przepięknie „Mam chusteczkę haftowaną…”.
Po wykonaniu wszystkich zadań nadeszła dla „Zerówkowiczów” uroczysta chwila. W obecności klas IIa i IVa, dziewczynki zostały przyjęte w poczet dam dworu, a chłopcy pasowani na rycerzy. Każdy z nich otrzymał pamiątkową tarczę lub wachlarz, na którym wyryto cechy prawdziwych rycerzy i dam, którymi przecież staramy się być na co dzień:)
Przygotowania do pasowania na rycerza
Kolejny już raz postanowiliśmy uroczyście powitać w świetlicowym gronie naszych najmłodszych kolegów i koleżanki. W tym roku naszym tematem przewodnim byli rycerze, damy oraz krakowskie legendy. Aby dobrze przygotować się do tej uroczystości, przez dwa tygodnie poznawaliśmy rycerskie obyczaje, kodeks rycerza i zasady zachowania prawdziwych dam. Czytaliśmy legendy i baśnie oraz oglądaliśmy albumy zgłębiając wiedzę o zbrojach, giermkach i zaszczytnym momencie pasowania na rycerza. Wykonaliśmy także szereg dekoracji, które upiększyły naszą salę świetlicową i zamieniły ją w średniowieczną krainę smoków, rycerzy i pięknych królewien.
Jesienią, jesienią, sady się rumienią
Po wakacyjnej przerwie bardzo miło było nam się spotkać, powspominać wakacje i snuć plany na nowy rok szkolny. Z wielkim zapałem i energią zabraliśmy się do nowych zajęć, między innymi do prac plastycznych. Dzieci włożyły wiele serca i starań w wykonanie dekoracji, które upiększają nasze świetlicowe sale i szkolny korytarz.