List do Uczniów i Rodziców
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Dużo ciekawej pracy za nami :)
Wszystkim życzymy wesołych, roześmianych, pełnych przygód i zabawy WAKACJI :)
Szkolna Złota Księga
- 1
Gratulujemy wszystkim wpisanym w tym roku do Złotej Księgi.
Nagrody dla najzdolniejszych uczniów wpisanych do Złotej Księgi oraz dla tegorocznych absolwentów SP7 ufundowane zostały przez Radę Rodziców!
Absolwent roku :)
Tytuł Absolwenta Roku przypadł w tym roku szkolnym Marcinowi Małocie. Serdecznie gratulujemy :)
Rok szkolny 2022/2023 uważamy za zakończony :)
Galą nagród filmowych klasy ósme pożegnały się ze szkołą. Nie zabrakło śmiesznych wierszy, piosenek i skeczy wypełnionych wspomnieniami minionych lat. Uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły nagrody w różnych kategoriach dziękując w ten sposób za wspólny czas w murach Siódemki :)
13W radosnym nastroju rok szkolny zakończyły również klasy młodsze :)
9
Czas podsumowań :)
Podczas dzisiejszego apelu podsumowaliśmy osiągnięcia naszych uczniów w kończącym się roku szkolnym.
Najwyższą średnią uzyskała klasa 4a, a trzy uczennice (Ada Khal- Borowska, Małgorzata Kurdziel i Zuzanna Stróżycka) na swoim świadectwie będą miały średnie najwyższe z możliwych- 6,0!
Nagrodziliśmy Wasze wyniki w konkursach językowych, matematycznych, ekologicznych i przyrodniczych:
Doceniliśmy osiągnięcia sportowe:
5Pochwaliliśmy zaangażowanie w realizacje projektów:
Podziękowaliśmy za pracę Samorządu Uczniowskiego oraz pożegnaliśmy jego dotychczasową "szefową".
Jesteśmy z Was bardzo dumni :)
Komers klas ósmych :)
Z okazji zakończenia szkoły podstawowej odbył się komers dla klas ósmych. Tańce poprowadził DJ którego zasponsorowała Rada Rodziców z zebranych funduszy. Zabawa była rewelacyjna! Gratulujemy naszym tegorocznym absolwentom!
Przygotowania do wakacji :)
- 12
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023
Piątek 23 czerwca 2023r.
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023
9:00 - Msza Święta z okazji zakończenia roku szkolnego w Bazylice O.O. Karmelitów.
Uczniowie udają się indywidualnie pod opieką rodziców.
10:00 - akademia klas IV-VIII - rozdanie świadectw w klasach po spotkaniu
10:45 - rozdanie świadectw w klasach I-III
11:30 - akademia klas I – III
OLIMPIC DAY
Na stadionie Wawelu Kraków w piątek (16 czerwca 2023 r.) odbyła się wyjątkowa uroczystość i zawody. W ceremoniale olimpijskim uczestniczyli zaproszeni goście, olimpijczycy, odbyły się też lekkoatletyczne zawody dzieci i młodzieży. A to wszystko z okazji Biegu Dnia Olimpijskiego Olympic Day.
Imprezę przeprowadzono dla uczczenia rocznicy założenia Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz przypomnienia młodzieży wartości olimpijskich. Na stadion Wawelu zaproszono przedstawicieli lokalnych władz, olimpijczyków. Nie mogło zabraknąć Roberta Korzeniowskiego, czterokrotnego mistrza olimpijskiego w chodzie sportowym, który najcenniejsze trofea zdobywał właśnie w barwach Wawelu, który wtedy reprezentował. W gronie zaproszonych gości byli także medaliści i uczestnicy igrzysk, m.in. związani z Krakowem lekkoatleta Edward Stawiarz (także były prezes Wawelu), wioślarka Maria Sajdak, kajakarka górska Natalia Pacierpnik, żeglarka Katarzyna Deberny (obecnie Dyrektor Działu Kultury i Edukacji Olimpijskiej PKOl, reprezentowała tę instytucję), szermierz Marian Sypniewski, lekkoatleci Jerzy Pietrzyk i Jacek Bednarek.
I byliśmy tam my Szkoła Podstawowa Nr 7. Brawo dla naszych reprezentantów w liczbie 40 osób. Brawo Wy. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli nasi medaliści oraz nagrodzeni biegacze.
Pierwsze miejsca: Max Peszt, Mira Peszt, Michał Peszt.
Drugie miejsce: Tomasz Olejarz, Tytus Bobrzyński .
Czwarte miejsce: Borys Limanówka, Kacper Koczapski.
Piąte miejsce ;Kazimierz
Każdemu naszemu zawodnikowi dziękujemy za udział w tej pięknej imprezie.
1711411
Siódemkowe Przedwakacyjne Śniadanie Integracyjne
- 322
Wycieczka klasy VI b do Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN
20 czerwca klasa VI b wyruszyła zgłębiać tajniki chemii w Instytucie Katalizy. Po laboratoriach
oprowadzał uczniów pan profesor Maciej Guzik, który wyjaśniał w zajmujący sposób, czym zajmują
się naukowcy w instytucie i na czym polega proces produkcji polimerów biodegradowalnych oraz ich
wykorzystania w procesach technologicznych.
Na tropie Wawelskiego Smoka!
- 5
19 i 20 czerwca uczniowie klas: 1a i 1b odbyli spacer po Krakowie. Wędrówka rozpoczęła się na placu Matejki przy pomniku Grunwaldu. Kolejnym punktem był Barbakan i Brama Floriańska. Pani przewodniczka przekazywała ciekawe informacje o zabytkach i ważnych miejscach , były też zadania do rozwiązania. Uczniowie musieli zmierzyć krokami odległość od Bramy Floriańskiej do kolejnej baszty, wyszukać na ul. Floriańskiej kamienice pod: Różą , Wiewiórką, Dzwonami, „Pod trzema pyskami”- dom J. Matejki. Przy kościele św. Barbary należało odnaleźć kamiennego smoka, który ukrył się pomiędzy kamiennymi rzeźbami wykonanymi w warsztacie Wita Stwosza. Ciekawostką były dla wszystkich, kuny przymocowane obok bocznego wejścia do Kościoła Mariackiego. Te metalowe obręcze zakładano na ręce lub szyje osobom ,które nie przestrzegały prawa. W trakcie wędrówki konieczny był przystanek na posiłek, ponieważ przed dziećmi było wejście na Wzgórze Wawelskie. Wędrówkę zakończyliśmy przy smoczej jamie i pomniku smoka ,który co kilka minut zionął prawdziwym ogniem. To była trochę wyczerpująca, ale bardzo interesująca wycieczka.
7
Szlakiem Orlich Gniazd
- 15
14 czerwca dzieci z klas II a i III a wyruszyły w drogę, aby odnaleźć orle gniazda czyli stare jurajskie warownie wzniesione na skałach.
Na dzieci czekały różne atrakcje, także te związane z pogodą. Skała Kruków w Rabsztynie z wieżą ostatniej obrony, na którą wspinano się po drabinie, bo nie miała drzwi, rozbudziła wyobraźnię o rycerzach i dawnych walkach. Powstała ze zgubionego przez diabełka worka z piaskiem jedyna w Europie pustynia - Pustynia Błędowska - nie przywitała uczestników wycieczki, jak to ma w naturze, palącym słońcem, ale ulewnym deszczem. Najwyżej położone na szlaku ruiny zamku Ogrodzieniec ukazały salę tortur i kazały zastanowić się nad istotą natury ludzkiej. Dzięki wspinaczce niezliczoną ilością mokrych schodów prowadzących na wieżę, uczniowie mieli możliwość zobaczenia świata z lotu ptaka. Orła? U stóp zamku Pilcza czekało na wszystkich ognisko, pieczone kiełbaski i gorąca herbata. A kiedy w końcu deszcz przestał padać, w mgnieniu oka opadły peleryny i parasole, co natychmiast dało sygnał do radosnej zabawy.
Czas świętowania :)
W piątek klasa 6a świętowała udany rok szkolny na ...kręglach. Była super zabawa- polecamy :)
2
COŚ Z NICZEGO , CZYLI TEATR W PAŁACU POTOCKICH !
Uczniowie klasy 1a wzięli udział w niezwykłych warsztatach teatralnych. W barokowej sali Pałacu Potockich przy Rynku Głównym w Krakowie zostało wystawione niecodzienne przedstawienie.
Okazało się ,że bez długich przygotowań , bez licznych prób i specjalnych kostiumów i rekwizytów można stworzyć wspaniały spektakl. Dzieci wcielając się w bohaterów legendy o Smoku Wawelskim oraz Pana Hilarego z wiersza J. Tuwima pt. ”Okulary” pokazały swoje aktorskie umiejętności. Wszyscy byli zaangażowani i naprawdę świetnie zagrali swoje role.
Zabawa w teatr okazała się doskonałą lekcją !
5
Siódemka w formie :)
W dniu 14 czerwca 2023 roku uczniowie z rocznika 2012 i mł. wzięli udział w Turnieju "Kraków w Formie" w zawodach piłki nożnej rocznika 2012 i mł. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4a: Martyna, dwóch Artemów, Ivan, Igor, Tymon, Tymur i Olaf. Najmłodszą reprezentantką naszej szkoły i całego turnieju była Yana Podlenko z klasy 1b. Pogoda w czasie zawodów nie dopisała i wszystkie mecze rozgrywaliśmy w ogromnym deszczu. Nie udało nam się też wygrać, ale do samego końca zawodów dzielnie walczyliśmy.
Kolejny sukces naszych uczniów!
Sukces naszych uczniów
W XVIII Małopolskim Konkursie Literackim „To prawdziwe błogosławieństwo zapomnieć przez innych o sobie” zorganizowanym Szkołę Podstawową nr 101 im. Hansa Christiana Andersena w Krakowie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Rafała Komarewicza, Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbarę Nowak, Konsula Honorowego Królestwa Danii Janusza Kahla i Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej uczeń klasy V a naszej szkoły Krzyś Brodowicz został laureatem I stopnia a jego koleżanka z tej samej klasy - Małgosia Kurdziel otrzymała wyróżnienie.
Niezwykle widowiskową i uroczystą ceremonię finału konkursu, która miała miejsce 13 czerwca 2023 roku w Siedzibie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa - Pałacu „Pod Krzysztofory” , otwarła prezentacja pracy Krzysztofa.