• Z wizyta w piekarni.

        • 18 kwietnia uczniowie klasy 3 a odwiedzili rzemieślniczą piekarnię „Piec”, gdzie   miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy piekarzy i poznać kolejne etapy powstawania, chleba, bułek i innych wypieków.  Mogły  zobaczyć z bliska i dotknąć różnych rodzajów zbóż, z których produkowana jest mąka.  Degustowały też różne gatunki chleba. Jednak najwięcej radości sprawiło dzieciom własnoręczne przygotowanie drożdżówek z czekoladą. Takie autorskie słodkości smakowały wszystkim wyśmienicie.

        • Rok 2023 ogłoszony Rokiem Mikołaja Kopernika.

        • Uczniowie klasy drugiej i trzeciej wzięli udział w konkursie Mikołaj Kopernik – człowiek, który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”.

          Oto wyniki konkursu:

          I miejsce – Darian Gnapowski      - 2a

          II miejsce – Tymofii Kulko            - 3a

          III miejsce – Anastasiia Bitkivska - 2a

                                  Natalia Kowalczyk   - 3a

           

          Gratulujemy!

        • W świecie komiksu

        • Po świętach klasa 4a uczestniczyła w drugich warsztatach w Artetece. Tym razem poznała historię tworzenia graficznych opowieści. Następnie uczniowie wymyślali imię, wygląd i moce swojego superbohatera, z którym potem tworzyli rysunkową historię. Praca była tak fascynująca i wciągająca, że trudno było opuścić Artetekę. Nasze komiksowe dzieła są prezentowane w sali 202. 

        • Jesteśmy z Was dumni!!

        • W dniu dzisiejszym odbyły się Wiosenne Biegi  Przełajowe

          –Igrzyska Dzieci  oraz  Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

          Nasza szkołę reprezentowało rodzeństwo Peszt z wielkimi sukcesami:

          Igrzyska Dzieci 

                                Mira Peszt I miejsce  bieg na 1000 m w kategorii dziewcząt  rocznik 2012

          Martyna Peszt I miejsce bieg na 1000 m w kategorii dziewcząt rocznik 2010

          Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

                                 Michał Peszt  I miejsce bieg na 1000 m w kategorii chłopców rocznik 2008

          Gratulujemy naszym reprezentantom występu, postawy i godnego reprezentowania naszej szkoły.

          BRAWO WY

          Gratulujemy  też  najmłodszemu naszemu reprezentantowi

          Maksymilianowi Peszt (rocznik 2015) startu w kategorii chłopców rocznik 2012 .

        • Talenciaki :)

        • Klasy 1-3 miały dzisiaj spotkanie z firma Tutore i brały udział w zajęciach artystycznych- muzycznych ucząc się gry na gitarze oraz plastycznych rysując jabłko zgodnie ze sztuką prowadzeni przez artystę malarza.

        • W ogrodzie wyobraźni

        • Tuż po Świętach klasa 1b udała się do Biblioteki na Rajską na warsztaty „W ogrodzie wyobraźni”. Pani Katia, która prowadziła zajęcia wprowadziła uczniów w magiczny świat zwierząt i roślin pokazując ich ilustracje i podając różne ciekawostki. Zapoznała tez z różnymi sposobami ich ilustrowania i rysowania.  Zanim dzieci przystąpiły do wykonania pracy plastycznej mogły poznać różne faktury tkanin i materiałów papierowych. Na stołach znalazły się potrzebne do zrealizowania swoich  pomysłów materiały, uczniowie z wielkim zapałem zabrały się do pracy. Następnie wszystko zostało przyklejone dużym kartonie i uzupełnione rysunkami dzieci. Powstała fantastyczna praca!

        • Konkurs rozstrzygnięty!

        • Z radością informujemy, że prace uczniów z klasy 1a zostały docenione w Konkursie  Plastycznym „Wielkanocny Zajączek”.  Konkurs organizowany był przez Klub 6 Batalionu Dowodzenia im. gen. broni J. Kuropieski w Krakowie.      

          IV miejsce   zajęli : Milenka  Gajda  i Miłosz Gajda , a wyróżnienie otrzymał Seweryn Dunikowski. Konkurencja była duża ,ponieważ  na konkurs wpłynęło ponad 250 prac.

          Gratulujemy naszym uczniom !                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

        • Gratulujemy!

        • Kazimierz zajął trzecie miejsce w konkursie na plakat pod hasłem "MÓJ BOHATER MOIM WZOREM". Kazia bohaterem był jego przodek Dezydery Adam Chłapowski herbu Dryja – polski generał, działacz gospodarczy, prekursor pracy organicznej, baron Cesarstwa Francuskiego, który był patriotą czynnie biorącym udział w obronie ustroju Rzeczypospolitej. Uczestniczył w powstaniu listopadowym i powstaniu wielkopolskim oraz brał udział w licznych kampaniach Napoleona.

        • Uczeń- Obywatel

        • Samorząd wybrał się do Urzędu Miasta Krakowa na jego zwiedzanie, a przewodnikiem był Wiceprzewodniczący Pan Michał Drewnicki. Po zwiedzaniu korytarza prezydenckiego i zapoznaniu się z historią dotyczącą prezydentów, szczególnie pierwszego Prezydenta Krakowa Józefa Dietla, samorząd uczestniczył w sesji Rady Miasta Krakowa. Bardzo pouczające wydarzenie, bo można było zaobserwować pracę Radnych.

        • ŚWIĄTECZNY , RADOSNY I WIOSENNY CZAS!

        • To klasa 3a wprowadziła nas  w niezwykłe chwile Wielkiej Nocy. Radosny i pełen entuzjazmu występ  pokazał widzom, że wiosenny czas to pobudka dla wszystkich ,którzy nie mogą jeszcze obudzić się z zimowego snu. Dziękujemy młodym artystom za chwile wzruszeń i rozpoczynamy świętowanie!

        • Miesiąc Krakowianek

        • W środę 29.03. klasa 4a wybrała się na spacer poświęcony kobietom Krakowa. Przewodniczka rozpoczęła opowieść od  krakowskich przekupek, które musiały być kobietami bardzo zaradnymi, przedsiębiorczymi i znającymi nieźle mechanizmy reklamy.  Zatrzymując się przy Starym Teatrze poznaliśmy szczegóły życia i kariery Heleny Modrzejewskiej. Na dziedzińcu  Collegium Maius wysłuchaliśmy opowieści o Nawojce oraz Jadzi, Stasi i Jasi pierwszych studentkach farmacji. Na Wawelu poznaliśmy historię królowej Jadwigi i królowej Bony. Dziękujemy Wydziałowi Ds. Turystyki Urzedu Miasta Krakowa  i Krakowskiemu Oddzialowi PTTK za pomoc w zorganizowaniu spacerów.

           

        • Co się zdarzyło w Weronie.....?

        • W poniedziałek część uczniów klasy 6a wraz z gościnnym udziałem Olka Szumowskiego z klasy 8a zaprezentowała klasom starszym swoją wersję tragedii „Romeo i Julia”. Dwumiesięczna ciężka praca nad opanowaniem dwujęzycznego scenariusza prezentującego najsłynniejsze dzieło W. Szekspira przyniosła wspaniałe rezultaty. Młodzi aktorzy wznieśli się na wyżyny swobodnie posługując polsko-angielskim tekstem, bawiąc widownię ironią i humorem wprowadzonym do  oryginalnej historii oraz dając popis teatralnych zdolności.

          Dziękujemy-ogromną przyjemnością było móc  Was oglądać na scenie!

        • BLISKIE SPOTKANIA Z MUZYKĄ DAWNĄ!

        • W ramach festiwalu muzyki dawnej Misteria Paschalia Krakowskie  Biuro Festiwalowe zorganizowało dla najmłodszych krakowian Mikrokoncert  Muzyki Dawnej. Klasy 1a i1b wzięły udział  w takim koncercie.  W pięknych wnętrzach barokowego Pałacu Potockich rozbrzmiewała między innymi muzyka J.S Bacha i G. Tartiniego. Skrzypaczka wykonywała utwory na skrzypcach z osiemnastego wieku. Przy tej okazji uczniowie poznali różnice pomiędzy skrzypcami barokowymi a współczesnymi.  Zastanawiali się także od kiedy ludzie grają na instrumentach i skąd wiadomo jak zagrać dzisiaj muzykę dawną.                                            

          To było naprawdę  ciekawe i bardzo bliskie spotkanie z muzyką dawną!

        • Radio 7 już na antenie!

        • W piątek 31 marca rozpoczęło swoją działalność nasze szkolne radio. Nieocenionej pomocy udzieliła nam pani Katarzyna Staszko z rozgłośni RMF FM, wprowadzając nas w tajniki pracy dziennikarzy radiowych. Dziękujemy!!!

          Pierwsza audycja przygotowana przez zespół redakcyjny z klasy V a w składzie: Vera Bryan, Krzyś Brodowicz, Maja Curzydło, Hania Kluczewska, Milena Klęczar, Jerzyk Łomnicki, Paweł Mikulski,  Nadia Morstin  - Soliman i Roksana Prochwicz  miała charakter serwisu informacyjnego zawierającego wiadomości ze szkoły, kraju, świata, informacje sportowe i prognozę pogody oraz felieton.

          Radiowe studio odwiedził pan dyrektor Grzegorz Mroczek, który udzielił naszej reporterce wywiadu na temat planowanego niebawem  otwarcia mini zoo na terenach wokół szkoły i czerwcowych rozgrywek szkolnej reprezentacji piłkarskiej z juniorami z Barcelony.

          Niestety, jak się okazało, wszystkie wiadomości były primaaprilisowym żartem. Uczniowie są niepocieszeni!